Перевезення негабаритів

Нестандартний (негабаритний) вантаж являє собою громіздкий або важкий предмет, який через свої технічні параметри або специфічні особливості не можна перевозити в закритому дорожньому транспортному засобі чи закритому контейнері, тобто стандартними видами транспорту (Packer 3d, 03.12.2010).

Критеріями, за якими вантаж ідентифікується як негабаритний, є його ширина, довжина і висота. Таким чином, якщо вантаж, що перевозиться, встановлений на рухомий склад, перевищує по довжині 20 метрів, по ширині 2,5 метра, по висоті 4,0 метра, то він автоматично потрапляє під категорію негабаритних. До таких вантажам можна віднести, наприклад, яхти, пам'ятники транспортні (наприклад, сільськогосподарський), тобто саме такий негабарит, який неможливо перевезти звичайним транспортом (Негабаритний світ, 03.12.2010). Варто зазначити, що перелік нестандартних перевезень включає досить широкий діапазон унікальних негабаритних вантажів: від яхт, катерів, екскаваторів і комбайнів до бурового обладнання, модулів, парових котлів і трансформаторів, кожен з яких має особливі форми, вагу і розміри (Експедитор-ПРО, 03.12 .2010).

Переміщення подібних вантажів за допомогою залізничного або авіатранспорту є скрутним і дорогим процесом, тому саме автомобільні перевезення вантажів - найдоступніший і разом з тим економічний спосіб транспортування негабариту (Packer 3d, 03.12.2010). На сьогоднішній день основними об'єктами перевезень автотранспортом є:

- Будівельна техніка - бульдозери, асфальтоукладальники, екскаватори, крани, балки;

- С / Г техніка - трактори, комбайни;

- Промислове обладнання - котли, турбіни, трансформатори, реактори, прес-ножиці;

- Мобільні заводи і т.д.

Таким чином, послуги з транспортування негабаритних вантажів надаються, в основному, нафтохімічної, машинобудівної, оборонним, металургійним, будівельним і сільськогосподарським підприємствам (SWtrans, 03.12.2010).

Оскільки негабаритних вантажів дуже багато, вони діляться, у свою чергу, на кілька видів:

- Великовагових вантажів - це вантаж, який, будучи занурений в транспортний засіб, викликає перевищення хоча б одного з параметрів по дозволеною максимальною масою рухомого складу або осьовим навантаженням, визначених у нормативних документах.

- Великогабаритні вантажі - це вантаж, який, будучи занурений в транспортний засіб, викликає перевищення хоча б одного з параметрів за граничними габаритним розмірам рухомого складу, визначених у нормативних документах.

- Довгомірний вантаж - це вантаж, який, будучи занурений в транспортний засіб, виступає за задній борт більш ніж на 2 метри.

Виходячи з усього вище перерахованого, негабаритними, великоваговими, великогабаритними вважаються вантажі, маса і розміри яких разом з транспортним засобом перевищують наступні параметри:

- По висоті - більше 4 м;

- По довжині - більше 20 м (допускається звис вантажу 2 м, якщо загальна довжина не перевищує 20 м);

- По ширині - більше 2,55 м;

- По масі вантажу з транспортним засобом - більше 38 т.

У широкому сенсі визначення негабаритного вантажу включає цілий комплекс вимог до пересувного складу, пропускної спроможності (станом дорожнього покриття) та обмеженню транспортних мереж, а також безпеки вантажу, так як можливості транспортування таких негабаритних вантажів можуть обмежуватися розмірами і вантажопідйомністю мостів, розмірами тунелів, наявністю ж / д переїздів, ліній електричних передач і зв'язку і навіть погодними умовами і сезоном року